Wystartowaliśmy w zawodach ROBO EXE: ROBOT CHALLENGE 2023 w Łomży.

24 listopada 2023 roku członkowie naszego Koła wraz z opiekunem Panem Krzysztofem Błaszczykiem i Panem Leszkiem Skórskim uczestniczyli w zawodach robotycznych, które zorganizowała Akademia Łomżyńska.

Do udziału w zawodach wystawiliśmy pięć robotów w konkurencji Line Follower. Mimo braku podziału na kategorie wiekowe zdobyliśmy wysokie: 5, 6 i 7 miejsce, ustępując jedyni drużynom składającym się ze studentów Politechniki Białostockiej, Akademii Łomżyńskiej i Politechniki Wrocławskiej.

Udział w zawodach umożliwił nam podejrzenie konkurencyjnych konstrukcji robotów, stosowane przez inne drużyny rozwiązania, zobaczyliśmy na jakim poziomie jest nasza obecna wiedza w porównaniu do wiedzy innych osób z kraju. Nabyliśmy nowe umiejętności, ale także mieliśmy możliwość integracji ze środowiskiem miłośników techniki, rozwoju technologii i programowania.

IV edycja konkursu RoboExe: Robot Challenge przyciągnęła do Akademii Łomżyńskiej ponad 70 miłośników programowania robotów ze szkół średnich i uczelni wyższych.

Serdecznie podziękowania kierujemy do Rady Rodziców działającej przy naszej Szkole za sfinansowanie kosztów transportu na zawody.

Maciej Czarnecki – klasa 2TIB