Robotomaniacy uczestniczyli w konferencji inaugurującej projekt „Informatyka specjalnością młodych Polaków” – który od lutego 2017 roku będzie realizowany w murach naszej szkoły.

W dniu dzisiejszym członkowie Szkolnego Koła Robotyki – „Robotomaniacy z Blichu” w składzie:

 • Filip Stodolski – klasa 3 TIN
 • Kamil Wiechno – klasa 3 TIN
 • Konrad Śliwiński  – klasa 3 TIN
 • Adam Jakubowski – klasa 1 TI A
 • Patryk Mońka – klasa 1 TI A
 • Krzysztof Wilk – klasa 1 TI A
 • Marcel Kacprzak – klasa 1 TI A
 • Rafał Walasiak – klasa 1 TI A
 • Kacper Salamon – klasa 1 TI A

wraz z opiekunem Koła – Krzysztofem Błaszczykiem wzięli udział w spotkaniu mającym na celu zachęcenie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do uczenia się informatyki, uczestnictwa w ciekawych działaniach projektowych oraz Olimpiadzie Informatycznej.
Podczas konferencji, w której udział wzięli m.in.:

 • prof. dr hab. Krzysztof Diks – przewodniczący Olimpiady Informatycznej, dyrektor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego – twórca światowej potęgi młodej polskiej informatyki oraz
 • Mateusz Radecki – złoty medalista Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej w 2016 roku

uczniowie mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń w tworzeniu algorytmów, programowaniu oraz udziału w konkursach związanych z szeroko pojętą informatyką. Poczyniliśmy także ustalenia, dotyczące współpracy naszego Koła z Instytutem Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, który od lutego 2017 roku poprowadzi  w naszej szkole warsztaty z programowania mające na celu wsparcie w lepszym przygotowaniu naszych uczniów do prestiżowej Olimpiady Informatycznej.

Projekt „Informatyka specjalnością młodych Polaków” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Informatyki, Olimpiadę Informatyczną, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Drodzy uczniowie!
Używacie komputerów codziennie, nie wyobrażając sobie funkcjonowania bez Internetu. Zapewne najczęściej zaglądacie na Facebooka i inne portale społecznościowe oraz szukacie różnych materiałów potrzebnych do przygotowania się na lekcje. Może czas pomyśleć o tym, aby wykorzystywać komputer w trochę inny sposób, nauczyć się programować, poznać algorytmy, a może nawet rozwiązywać zadania olimpijskie.

Laureaci i i finaliści Olimpiady Informatycznej mają wolny wstęp na wiele wyższych uczelni. Wielu olimpijczyków jest studentami informatyki, która daje ogromne możliwości rozwoju. Studenci wyjeżdżają na praktyki do Facebooka, Googla, a potem często dostają tam pracę.

Otwierają się przed nami nowe perspektywy …. Zapraszamy wszystkich (niekoniecznie informatyków), którzy chcieliby spróbować swoich sił w programowaniu … Przyjdź, zobacz, spróbuj … może właśnie w  Tobie drzemie komputerowy geniusz!

Spotykamy się w każdy poniedziałek i środę na 7 i 8 godzinie lekcyjnej w pracowni komputerowej nr 7 w budynku B naszej szkoły 🙂

Serdecznie zapraszamy!