Wysoka pozycja Robotomaniaka z Blichu na ogólnopolskim konkursie programistycznym.

Wiktor Dylewski – uczeń I klasy technik informatyk, członek Szkolnego Koła Robotyki – „Robotomaniacy z Blichu” – zdobył IV miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.

Aplikacja, którą stworzył Wiktor – program napisany w języku Java dla systemu Android (ponad 677 000 linijek kodu !!!) umożliwia łączenie się z serwerem i zarządzanie nim na odległość) w pierwszym etapie uzyskała 55/60 możliwych do zdobycia punktów. Podczas oceny brano pod uwagę: kreatywność i innowacyjność projektu, zastosowane technologie, jakość kodu, intuicyjność, estetykę wykonania oraz przejrzystość dokumentacji.

Do etapu II, który odbył się 13 czerwca 2016 roku w gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zakwalifikowało się 13 finalistów z całej Polski. Polegał on na zaprezentowaniu działania stworzonego przez siebie programu oraz na udzielaniu odpowiedzi na pytania postawione przez komisję konkursową dotyczące kodu i zastosowanych rozwiązań.

IV miejsce Wiktora cieszy tym bardziej, że był to jego debiut w tego typu konkursach.

Mając na uwadze potencjał jaki w nim drzemie wierzymy, że w niedalekiej przyszłości będziemy wraz z nim radować się z miejsc na podium.