RODO w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu

Szanowni Państwo,
W dzisiejszych czasach dostępność do informacji jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej, ilość przetwarzanych informacji gwałtownie rośnie i coraz trudniej nadzorować co się z dzieje z naszymi danymi. W konsekwencji coraz powszechniejsze stają się zagrożenia związane z nielegalnym wykorzystywaniem przekazywanych przez nas danych.
Mając na względzie powyższe mamy świadomość, że przychodząc do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w celu załatwienia sprawy oraz przekazując nam swoje dane, obdarowujecie nas Państwo olbrzymim kredytem zaufania. Pragniemy Państwa poinformować, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 przykłada szczególną uwagę do zagadnień związanych z bezpieczeństwem danych. Nieustannie pracujemy nad tym, aby dane były przetwarzane w Szkole w sposób bezpieczny i transparentny.
W przeddzień wejścia w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) chcielibyśmy przekazać Państwu pełną informację na temat podstaw prawnych przetwarzania danych osobowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informację w zakresie ochrony danych osobowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 będą dla Państwa pomocne.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły

Więcej informacji znajduje się w pliku: Pełna informacja nt. RODO w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu