Robotomaniacy ze wsparciem MDB.

W sobotę 19 stycznia 2019 roku odbyły się pierwsze zajęcia w ramach prowadzonej w naszej szkole Akademii MDBootstrap. Jest ona realizowana dzięki porozumieniu jakie nasza szkoła zawarła z włacicielami firmy MDB – Michałem Szymańskim i Dawidem Adachem (więcej nt. firmy TUTAJ).

Do projektu zakwalifikowali się wybrani uczniowie klas trzecich technikum o kierunku informatycznym (18 osób). Każdy z uczestników akademii otrzymał dostęp do ogromnej ilości kursów i szkoleń przygotowanych przez Firmę oraz do MDBootstrap Pro – czyli płatnej wersji oprogramowania oferowanego przez MDB (koszt jednej licencji wynosi 5000 zł). Na koniec kursu, który planowany jest na czerwiec 2019 roku, każdy z jego uczestników będzie miał możliwość aplikowania o wakacyjny, płatny staż w siedzibie MDB.

Warsztaty, które odbywać się będą cyklicznie co tydzień (każdy wtorek 16.30 – 18.30) polegają na przyswajaniu zagadnień i wykonywaniu zadań problemowych wg poniższego harmonogramu:

Fundamentals of web technologies

 • Workshops I – HTML chapter 1
 • Workshops II – HTML chapter 2
 • Workshops III – CSS chapter 1
 • Workshops IV – CSS chapter 2
 • Workshops V – JavaScript basic

Responsive web design

 • Workshops VI – creating a corporate website
 • Workshops VII – creating a landing page, part 1
 • Workshops VIII – creating a landing page, part 2
 • Workshops VIII – creating an admin dashboard, part 1
 • Workshops IX – creating an admin dashboard, part 2
 • Workshops X – gulp & customization
 • Workshops XI – creating a portfolio, part 1
 • Workshops XI – creating a portfolio, part 2

Programming intermediate level

 • w przygotowaniu.

Wszystkie materiały w akademii dostępne są jedynie w języku angielskim.

W ramach naszej współpracy w poniedziałek 4 lutego o godzinie 12.30 – w siedzibie naszej szkoły przeprowadzone zostaną dodatkowe warsztaty z Progressive Web App.

Czym jest PWA?
W skrócie to technologia, która pozwala zamieniać strony internetowe w aplikacje hybrydowe, które działają tak jak normalne aplikacje na telefonie. Można je instalować, mogą funkcjonować offline, mają dostęp do zasobów sprzętowych (kamera, mikrofon), mogą wysyłać notyfikacje push itp.

Realizowana w bieżącym roku szkolnym MDB Akademia jest projektem pilotażowym. Jeśli jej forma sprawdzi się i odniesie sukces – w przyszłym roku planowana jest jej kontynuacja na jeszcze większą skalę.

Zachęcamy wszystkich ośmioklasistów i gimnazjalistów do wyboru naszej szkoły. Jak widzicie u nas zawsze jest ciekawie :-).