Robotomaniacy dołączają do akcji PODARUJ mi TROCHĘ ŚWIATŁA

Podaruj mi trochę światła – to akcja pomocowa organizowana przez Franciszkański Ośrodek Misyjny, która polega na prowadzeniu zbiórki używanych okularów korekcyjnych oraz słonecznych. Wszystkie zebrane przedmioty przekazane zostaną potrzebującym dzieciom i młodzieży z Kenii.

Zachęcamy zatem wszystkich uczniów naszej szkoły, aby sprawdzili w domu, czy gdzieś w szufladzie nie leżą niepotrzebne, zapomniane, ale sprawne okulary. Przekażcie je nam. W gmachu głównym naszej szkoły, w budynku A, na parterze stał będzie stolik z pojemnikiem, do którego będzie można wrzucić okulary.  O akcji powiadomcie swoich znajomych – może i oni zechcą dołączyć.

Po zakończeniu zbiórki, która potrwa do końca listopada 2017 roku wszystkie zebrane okulary przekażemy zaprzyjaźnionym z ośrodkiem misyjnym lekarzom, którzy będą badali i leczyli dzieci i młodzież z Kenii (w szczególności uczęszczającą do szkół oraz zamieszkującą domy dziecka prowadzone przez polskich misjonarzy).

Szczegółowych informacji udzielają:

  • Jakub Owczarek – klasa 2 TIa,
  • Krzysztof Wilk – klasa 2 TIa,
  • Damian Kawka – klasa 2 TIa,
  • Kacper Salamon – klasa 2 TIa,
  • Bartosz Palewicz – 2 TIa.

 

Dołącz do naszej akcji! Nie bądź obojętny na krzywdę innych! Pomagaj! Dziel się sercem!