Na Blichu rusza projekt pn.: „Informatyka Specjalnością Młodych Polaków”.

Szkolne Koło Robotyki „Robotomaniacy z Blichu” serdecznie zaprasza wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki na zajęcia z programowania, realizowane w ramach projektu pn.: Informatyka Specjalnością Młodych Polaków, które odbędą się w najbliższą sobotę (4.02.2017 r.) o godzinie 10.00 w budynku B, w pracowni komputerowej nr 7.

Warsztaty zainaugurują cykl codwutygodniowych spotkań prowadzonych przez wykładowców i studentów Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajęcia mają na celu pomóc stawiać pierwsze kroki w programowaniu oraz doskonalić umiejętności informatyczne, w szczególności z zakresu algorytmiki oraz rozwiązywania problemów wieloelementowych.

  • Jeśli więc zaczynasz swoją przygodę z algorytmiką i programowaniem – przyjdź! To spotkanie jest dla Ciebie … 🙂
  • Jeśli, programujesz i zależy Ci na rozwoju – przyjdź! Być może już niebawem staniesz się finalistą Olimpiady Informatycznej … 🙂

Wszyscy, którzy wykażą się umiejętnością samodzielnego rozwiązywania trudnych problemów, będą mieli możliwość udziału w tradycyjnym olimpijskim Obozie Naukowo-Treningowym im. Antoniego Kreczmara – latem 2017 roku.

Program jest realizowany przez Fundację Rozwoju Informatyki, Olimpiadę Informatyczną oraz Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego.